Hrvatska kulturna scena ne spava, štoviše, događaju se vrlo uzbudljive izložbe. Tako u Zagreb od 6. do 10. listopada po prvi put dolazi cijenjena berlinska galerija Société, s ciljem upoznavanja hrvatske umjetničke scene s radom galerije i umjetnicima koji rade pod njenim okriljem. Svoje prvo predstavljanje hrvatskoj publici bit će s djelima umjetnika svjetskog glasa, Trisha Baga, Petra Cortrighta, Kaspar Müller, Jeanette Mundt, Bunny Rogers, Timur Si-Qin, Ned Vena, Lu Yang. Izložbu će sačinjavati 12 pomno odabranih radova navedenih umjetnika, a ova pomalo romantična zbirka koja odiše osobnošću savršeno će se uklopiti u intimni ambijent Dežmanove ulice 1. Nakon otvorenja, u utorak 6.10. u večernjim satima, izložba će se moći pogledati svakog dana od 12 do 22h.
Umjetnici iz Société u svojim se radovima dotiču odnosa između kulturne proizvodnje i potrošnje, cirkulacije informacija, identiteta i kulturne povijesti u eri koja je visoko premrežena tehnologijom. Ovaj okvir postao je široko rasprostranjen na polju suvremene umjetnosti i galerijskih umjetnika koji nude važne perspektive o tim pitanjima – dobivaju sve veću pažnju međunarodne publike i institucija.
Société također testira ograničenja onoga što galerija može proizvesti i s kim. Izdavačka inicijativa galerije - Edition Société, u suradnji s piscem i urednikom Johnom Beesonom, surađivala je i je s etabliranim grafičkim dizajnerima na knjigama brojnih priznatih umjetnika, uključujući “Schätze der Erinnerung“ Kaspara Müllera, koja je 2016. osvojila The Most Beautiful Swiss Books i “The Great Pam“, Trishe Baga, čiju recenziju ste mogli pročitati u izdanju Artforuma iz travnja 2015. godine.
Uz to, Société je vrlo aktivna i u glazbenoj industriji, proizveli su 12 LP ploča nekoliko suvremenih glazbenika pod glazbenim vodstvom Nica Xedra, a u Berlinskoj filharmoniji predstavila je “Dances For The Electric Piano“ Cory Arcangelsa.
Na međunarodnom sajmu Frieze u New Yorku 2016. godine, Société je ekskluzivno predstavio galerijskog umjetnika Sean Raspeta, u suradnji s američkim brendom Soylent i berlinskom modnom dizajnericom Nhu Duong.