Što je limunska kiselina u njezi kože i kako može pomoći u smanjenju akni i pigmentacije?

Zbog svoje sposobnosti da ubrza obnovu stanica kože, limunska kiselina može pomoći u poticanju proizvodnje kolagena, što može pomoći da koža bude puna, pružajući strukturu i potporu epidermis
Vidi originalni članak

Glikolna kiselina pojačava sjaj kože s trenutačnim učinkom, dok azelainska kiselina uklanja akne. Ali što je s limunskom kiselinom? Iako zvuči kao kuhinjski sastojak, limunska kiselina je zapravo alfa-hidroksi kiselina (AHA) koja vam može dobro doći ako ste skloni masnoj koži ili se borite s mrljama pigmentacije na licu.

Jedan od razloga zašto limunska kiselina prolazi ispod radara, objašnjava Paula Begoun, osnivačica proizvoda za njegu kože, jest to što postoji više istraživanja o glikolnoj kiselini i mliječnoj kiselini. No to ni na koji način ne umanjuje njegovu sposobnost nježnog uklanjanja mrtvih stanica kože, odčepljivanje pora ili poboljšanja opće čistoće kože.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Objavu dijeli Kemi Roni (@dr.fab)

U prirodnom svijetu, limunska kiselina daje limunu i limeti kisel, gorak okus. U formulacijama za njegu kože, kaže Begoun, koristi se za uravnoteženje pH vrijednosti vaših proizvoda kako bi se osiguralo da nisu previše alkalni.

Limunska kiselina je klasificirana kao alfa-hidroksi kiselina (AHA), kako piše Glamour. “To je učinkovit piling, koji može ukloniti gornji sloj mrtvih i umirućih stanica kože kako bi se pospješio glatkiji, ujednačeniji ton kože,” kaže liječnik i estetičar, Kemi Fabusiwa. “Njezina sposobnost da inhibira proizvodnju viška melanina također može pomoći u smanjenju hiperpigmentacije.”

Limunska kiselina učinkovit je kemijski piling u proizvodima za kućnu upotrebu i tretmanima u klinici. Kao i kod svih AHA kiselina, otapa vez koje mrtve stanice drže zalijepljene za površinu kože. Međutim, za razliku od glikolne kiseline, sastoji se od velikih molekula koje ne prodiru tako lako u kožu. Iako je limunska kiselina slabiji piling, lakše se podnosi od mnogih drugih AHA kiselina. "Studije su pokazale da učinak limunske kiseline također ovisi o duljini vremena koje je ostala na koži", kaže Kemi. "Dakle, ako je se ostavi nekoliko minuta kao piling, možete očekivati ​​da ćete imati glađu kožu i sjajniji izgled."

Zbog svoje sposobnosti da ubrza obnovu stanica kože, limunska kiselina može pomoći u poticanju proizvodnje kolagena, što može pomoći da koža bude puna, pružajući strukturu i potporu epidermisu. Poznato je da limunska kiselina ima i antimikrobna svojstva. Kada se koristi u kombinaciji s drugim sastojcima za smanjenje masnoće, dokazano je da je limunska kiselina učinkovit sastojak protiv akni.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Objavu dijeli Skincare Tips with Dr. Alexis (@dralexisstephens)

Kao i kod svih proizvoda za njegu kože, učestalost korištenja ovisi o koncentraciji limunske kiseline kao i o vrsti proizvoda, napominje Fabusiwa.

“Općenito, niske koncentracije u nježnim formulama mogu se koristiti svakodnevno, dok se serumi jače koncentracije trebaju koristiti samo jednom ili dva puta tjedno”, kaže ona, dodajući da se trebate voditi uputama na pakiranju, ali i osjećajem. na koži i ako postoje znakovi upale, smanjite upotrebu.

Prema novim kolekcijama u dućanima, ovo su najchic boje koje će se nositi ovog ljeta
Stavite par kapi i miris će vas pratiti cijeli dan: Za ove parfeme kažu da su najdugotrajniji na koži
Zvijezda nove Dive je kreatorica biljnih terarija i dizajnerica nakita: 'Hrabri, pozitivno neposlušni i svoji ljudi stvaraju najljepše stvari'

Pogledajte na Diva.hr
Vezani članci
diva.vecernji.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfigurirati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice diva.vecernji.hr slažete se sa korištenjem kolačića. Za nastavak pregleda i korištenja web stranice diva.vecernji.hr kliknite na "Slažem se".