Ako u beauty rutinu dodajete nove proizvode, ovo su sastojci koje nikako ne biste trebali kombinirati

Iritacije, crvenilo, upala... Da ne bi došlo do takvih posljedica na koži, pripazite pri kombiniranju sastojaka!
Vidi originalni članak

S obzirom na to da ostajemo doma, imamo mnogo više vremena koje možemo posvetiti beauty rutini. No, prije nego što počnete dodavati nove sastojke u beauty rutinu, kao i isprobavati novitete na polici u kupaonici, dobra je ideja informirati se koji sastojci idu skupa, a koje nikako ne biste trebali kombinirati. Naime, spajanje nekih sastojaka može izazvati loše posljedice na koži, a da ne bi došlo to tog, dermatologinja je za Byrdie izdvojila šest kombinacija koje se nikad ne bi trebale naći zajedno na koži. 

U galeriji pronađite 20 ideja za manikure koje možete napraviti i kod kuće, a izgledaju wow:

FOTO: Instagram @oliveandjune FOTO: Instagram @oliveandjune FOTO: Instagram @oliveandjune FOTO: Instagram @oliveandjune FOTO: Instagram @oliveandjune FOTO: Instagram @oliveandjune FOTO: Instagram @oliveandjune FOTO: Instagram @oliveandjune FOTO: Instagram @oliveandjune FOTO: Instagram @oliveandjune FOTO: Instagram @oliveandjune FOTO: Instagram @oliveandjune FOTO: Instagram @oliveandjune FOTO: Instagram @oliveandjune FOTO: Instagram @oliveandjune FOTO: Instagram @oliveandjune FOTO: Instagram @oliveandjune FOTO: Instagram @oliveandjune FOTO: Instagram @oliveandjune FOTO: Instagram @oliveandjune

BHA kiseline i benzoil-peroksid

Svaki put kad se u kombinaciji proizvoda nađu eksfolijanti, koža može reagirati, a s obziroom na to da su beta-hidroksi kiseline poput salicilne kiseline, kao i benzoil-peroksid sastojci za piling, velik je rizik od iritacije kože. Koristite ih odvojeno kako biste spriječili crvenilo kože i ljuštenje, a ionako se vodi rasprava je li benzoil-peroksid siguran za uporabu pa dodavanje još jednog jakog sastojka svakako nije dobra ideja. 

Vitamin C i AHA kiseline

Vitamin C jako je osjetljiv na pH pa njegovo miješanje s AHA kiselinama umanjuje njegovo prodiranje u kožu. Također, AHA kiseline su toliko snažnje da mijenjaju pH razinu vitamina C, čime se umanjuju njegova antioksidacijska svojstva pa takva kombinacija sastojaka može nadražiti kožu, pogotovo ako ste osjetljivi na vitamin C, što mnogi jesu. 

BHA ili AHA kiseline i retinol

Stručnjaci tvrde da kombiniranje AHA ili BHA kiseline s retinoidima može izazvati brojne probleme na koži, kao što su iritacija i deaktivacija sastojaka, odnosno umanjivanje njihove učinkovitosti.

U videu pogledajte kako pravilno ukloniti trajni lak kod kuće:

Proizvodi na bazi vode i proizvodi na bazi ulja

Proizvodi koje koristite u svakodnevnoj beauty rutini trebali bi imati istu konzistenciju, a to znači da istovremeno ne biste trebali upotrebljavati proizvode na bazi ulja i one na bazi vode. Kombinacija sama po sebi nije opsana, ali je nepotrebna jer neće svi sastojci doći do izražaja. Naime, uljne molekule veće su od vodenih i ne mogu se jednostavno pomiješati, a samim time se niti jedan neće apsorbirati, već će tek ostati ljepljiv trag na koži. 

Retinol i retinol

Slojevita uporaba retinola nije nimalo preporučljiva jer je riječ o jakim sastojcima koji lako mogu iziritirati kožu. Primjerice, ako na lice nanesete serum s retinolom, a zatim kremu s retinolom, napravit ćete više štete nego koristi, a lako je moguće da će vas lice još danima svrbjeti. Također, retinoide nemojte koristiti na osjetljivim područjima kao što je okoloočno, piše Byrdie. 

Pogledajte na Diva.hr
Vezani članci
diva.vecernji.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfigurirati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice diva.vecernji.hr slažete se sa korištenjem kolačića. Za nastavak pregleda i korištenja web stranice diva.vecernji.hr kliknite na "Slažem se".